Spawanie światłowodów, cały Śląsk i nie tylko

Spawanie ŚwiatłowodówSpawanie Światłowodów

Jesteśmy firmą świadczącą usługi z zakresu spawania światłowodów oraz budowy sieci światłowodowych. Nasze usługi kierujemy do firm, instytucji i klientów indywidualnych na terenie Śląska,( Katowice, Rybnik, Pszczyna, Wodzisław Śląski, Żory, Mikołów, Tychy, Królewska Huta, Tarnowskie Góry, Miasteczko Śląskie, Woźniki, Lubliniec, Cieszyn, Skoczów, Bielsko ) jak i wszystkich miast w Polsce: Chorzów, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec i Tychy) oraz z Mikołów (powiat mikołowski), Czeladź (powiat będziński) i Lędziny (powiat bieruńsko-lędziński, Zabrze, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok Gdynia, Częstochowa, Radom, Toruń, Kielce, Rzeszów Gliwice Rybnik, Ruda Sląska, Zielona Góra, Opole,  Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem renomowanych marek (m.in. INNO i Yokogawa) oraz doświadczeniem, które pozwalają nam zapewnić najwyższą jakość usług.

Oferowane przez nas usługi:

 • Budowa sieci FTTH (sieć deweloperska)
 • Instalacja sieci światłowodowych dla monitoringu i domofonów
 • Zakładanie nowych muf, jak i spawanie w już istniejących
 • Lokalizowanie oraz usuwanie usterek sieci światłowodowych
 • Instalacja wszelkiego rodzaju paneli, serwerowni oraz szaf
 • Pomiary optyczne sieci światłowodowych

Wycena indywidualna, koszt spawu przy większych zleceniach od 20 zł za sztukę.

Pomiary optyczne

Pomiary optyczne wykonywane są reflektometrem optycznym
W ramach usług pomiarowych realizujemy:

 • Badanie tłumienności w zakresie fali 1310/1550/1625 nm
 • Pomiary na sieciach aktywnych i nieaktywnych w sieci PON/FTTH i detekcja uszkodzeń
 • Pomiar aktywnych linii
 • Lokalizacja uszkodzeń
 • Generujemy protokoły pomiarowe z każdego pomiaru w wersji elektronicznej lub papierowej

Wykonujemy spawanie światłowodów, wielomodowych i jednomodowych, zarówno w nowych instalacjach jak i naprawy istniejących, Możemy wykonać instalację światłowodową i pomiar w nietypowym miejscu i czasie.

Generalne wykonawstwo i podwykonawstwoSpawanie Światłowodów

Przyjmujemy zlecenia na spawanie światłowodów, również dla niewielkiej ilości włókien, i w nietypowych lokalizacjach, podejmujemy się również podwykonawstwa,Wykwalifikowany zespół techników, inż.  z wieloletnim doświadczeniem i certyfikatami wykona dla Państwa usługi na najwyższym poziomie, Pomagamy przy budowie sieci począwszy od ich projektowania, dostarczania materiałów potrzebnych do budowy systemu, spawania światłowodów, aż po wybudowanie zaprojektowanego rozwiązania.

Zapraszamy do zapoznania się z  zakresem naszych usług, z rodzajem sprzętu jakim zrealizujemy dla Państwa zadania i  z naszym portfolio.

Wykonamy dla Państwa spawanie światłowodów i pomiary:

 • Spawy światłowodów jednomodowych;Spawanie Światłowodów
 • Spawy światłowodów wielomodowych;
 • Certyfikowane pomiary reflektometrem kabli jednomodowych;
 • Certyfikowane pomiary reflektometrem kabli wielomodowych;
 • Dostarczamy dokumentację pomiarową powykonawczą;
 • Posiadamy dostęp do całego sprzętu i osprzętu jak i okablowania światłowodowego;

Spawanie Światłowodów w różnych miejscach:

Posiadamy doświadczenie w realizacji projektów na nowo budowanych budynkach deweloperskich, wykonujemy spawy w szafach teletechnicznych i mieszkaniach. Opracowujemy dokumentację pomiarową na podstawie pomiarów z reflektometr-a. Realizujemy też projekty sieci FTTH, FTTB, GPON,  Naprawiamy lub modernizujemy już istniejące sieci, Spawanie w kanalizacji, w budynkach, na słupach, w piwnicach, na dachach, w szafach, w przełącznicach, spawy dla potrzeb dużych sieci GPON, przyłącza dla firm, spawanie dla operatorów ISP i sieci kablowych.

Każde zadanie spawania światłowodów wymaga indywidualnego podejścia do tematu. Nasze doświadczenie i sprzęt jest gwarancją jakości wykonania zlecenia.

Spawanie Światłowodów

Na wszystkie prace wystawiamy fakturę VAT oraz gwarancję.

Uwagi

Proponowane ceny są cenami netto, Przy pracach o zwiększonym stopniu trudności: np. ze zwyżki, na zewnątrz, w weekendy i w nocy, ceny są każdorazowo ustalane odrębnie, ceny do negocjacji.
Minimalna wartość usługi bez dojazdu wynosi 100 zł, dopłata za pracę w pomieszczeniach użytkowanych 25 zł/pomiar.
Inne prace instalacyjno pomiarowe [za roboczogodzinę] – 200zł